Arama Site Ağacı Anasayfa
 
 
 
 
 
 
26 Mart - 01 Nisan 2012 : 48. Kütüphane Haftası

26 Mart – 01 Nisan 2012 tarihleri arasında kutlanacak olan ve Bakanlığımızca, ana teması “Bilgi, Toplumu Çoğullaştırır” olarak belirlenen 48. Kütüphane Haftası Etkinlikleri İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kütüphaneciler Derneği Çankırı Şubesinin organize çalışmaları ile yürütülmüştür.Hafta süresince, kitapların önemi, kütüphanelerin geliştirilmesi ve kütüphaneciliğin sorunları dile getirilmiştir.

48. Kütüphane Haftası çeşitli ebatlardaki afişlerle halka duyurulmuştur.

   

Açılış programı saygı duruşu ve ardından istiklal marşının söylenmesinden sonra başlamış ve protokol konuşması ile devam etmiştir. Daha sonra şiir dinletisi ve "Kitap ve İnsan"konulu konferans sunumu yapılmıştır.

   

Kütüphanemiz Ödünç Kitap Alma Servisimizden en çok kitap alan okuyucularımız, Yetişkin, Lise, Ortaokul ve Anaokulu kategorilerinde değerlendirmeye alınarak okuduğu kitap sayısına göre derecelendirilmiş olup, dereceye giren okuyucularımıza çeşitli hediyeler verilmiştir.Okuyucu talepleri ve kütüphanemiz ihtiyaçları dikkate alınarak 1.555 adet kitap satın alınmış olup, sergimizin açılışı İlimiz Valisi Vahdettin ÖZCAN tarafından yapılmıştır.Kitap sergisinin gezilmesinden sonra, 100. Yıl Kültür Merkezi Fuaye salonunda Yazar Yavuz BAHADIROĞLU okurları ile bir araya gelerek sohbet etmiş ve kitaplarını imzalamıştır.

   
 
100. Yıl Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda Çocuk Kitapları Yazarı Koray AVCI ÇAKMAN ile Pelin GÜNEŞ ilköğretim öğrencilerine yönelik “Niçin Okumalıyız” konulu bir sunum yapmışlardır.Etkinliğe katılan öğrencilerimize yazarlarımızın kitapları ücretsiz olarak dağıtılmış, öğrencilerimiz dağıtılan bu kitapları yazarlara imzalatma hazzını yaşamışlardır.Sunum, söyleşi ve imza şöleninin ardından, İlker Tuncay İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Evrim YILDIZ yönetimindeki 8-12 yaş grubu öğrencilerden oluşan müzik topluluğunun sunduğu müzik dinletisi gerçekleştirilmiştir.27 Mart 2012 tarihi saat 17.00 de Ahmet Talat Onay Anaokulunda Çocuk Kitapları Yazarı Koray AVCI ÇAKMAN ve Pelin GÜNEŞ tarafından öğrenci velilerine yönelik tertiplenen “Yazılı-Görsel Medya ve Çocuk” konulu bir sunum gerçekleştirilmiş, ardından öğrenci velilerinin Yazarlara yönelttiği çeşitli soruları cevaplandırılmıştır.
 
   
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1487 kez gösterilmiştir.