Arama Site Ağacı Anasayfa
 
 
 
 
 
 
25 - 31 Mart 2013 : 49. Kütüphane Haftası
Halk kütüphaneleri hizmet verdiği toplumla iyi ilişkiler kurmak, olumlu etkileşim sağlamak ve bunun sürekliliğini sağlamak amacıyla halkla iyi ilişkiler kurmak zorundadır. Bu bağlamda 49. Kütüphane Haftası geniş bir katılım yelpazesi ile kutlanmıştır.
49. Kütüphane Haftası kutlama programı kapsamında yapılacak olan kültürel faaliyet halka yerel gazetelerde yayınlanan bildiriler ve şehrin işlek yerlerine asılan afişlerle, protokole ise davetiyeyle duyurulmuştur.
   
 
Protokol konuşması ve Çankırı Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri halk oyunları gösterisinden sonra en çok kitap okuyan öğrencilere ve kütüphane hizmetlerine gönüllü katılan okuyuculara ödülleri verilmiştir.
   
 
Açılış konuşması ve ödül töreninin ardından kitap sergisi ve “Minik Serçeler Okuma Köşesi” nin açılışı yapılmıştır.
Kitapların çok sayıda okuyucu tarafından okunması ve uzun süre rafta kalan kitapların tozlanması nedeniyle 1 dk içinde kitap üzerindeki her türlü bakteriyi kimyasal madde kullanmadan mor ötesi ışınla temizleyen kitap temizleme makinesi alınmıştır.
   
 
Çankırı Karatekin Üniversitesi, Bir Yudum Anadolu Efsanesi Folklor Ekibi halk oyunu gösterisi yapmıştır.Kültür ve Turizm Bakanlığı kukla sanatçısı Hakan Arısoy kukla gösterimi yapmıştır.Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği korosu konseri yapılmıştır.
   
 
49. Kütüphane Haftasından yerel gazetelerde övgüyle bahsedilmiştir.
   
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1663 kez gösterilmiştir.