Arama Site Ağacı Anasayfa
 
 
 
 
 
 
31 Mart - 06 Nisan 2014 : 50. Kütüphane Haftası
İlimizde 31 Mart - 06 Nisan 2014 tarihleri arasında 50. Kütüphane Haftası Etkinlikleri İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, ÇAYASAD ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetiminin organize çalışmaları ile yürütülmüştür.
İlimizde 50. Kütüphane Haftası Kutlama Etkinliği 01 Nisan 2014 tarihinde İlimiz Merkezinde yer alan Atatürk Anıtının önünde saat 13.30 da Kitap Okuma zinciri etkinliği ile başlamıştır.
   
 
50. Kütüphane Haftası açılış programı saat 14.00 da Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlamıştır.
Protokol konuşması ve Çankırı Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri halk oyunları gösterisinden sonra en çok kitap okuyan öğrencilere ödül verilmiştir.
   
 
Ödül töreninden sonra Protokol ve katılımcılar İl Halk Kütüphanesi çocuk bölümünde kurulan Kitap sergisinin açılışını yapmışlardır. Sergi katılımcılar tarafından gezilmiştir.
Sergi açılışında Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi öğrencilerinin hazırladığı posterlerde sergilenmiştir. Posterleri hazırlayan öğrenciler protokole ve katılımcılara hazırladıkları posterler ile ilgili bilgiler vermişlerdir.
   
 
50. Kütüphane Haftası kutlamaları 2. gününde Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi Öğrencileri tarafından “Hayat Boyu Kütüphaneler” temalı kısa film gösterimi yapılmıştır.
İl Halk Kütüphanesi Çocuk Bölümünde Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Üyeleri, Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrencileri ve Kütüphane Personeli ile birlikte Yazar Nazan BEKİROĞLU’ nun “Nar Ağacı” isimli kitabının kriteri yapılmıştır.
   
 
İl Emniyet Müdürlüğü Personeli Güvenlik Şube Müdürü Mehmet NOYAT tarafından Üniversite öğrenicilerine ve halkımıza konferans verilmiştir. Konferans da internet ve bilişimde siber güvenlik konuları ele alınmış olup katılımcılar bilgilendirilmiştir.
Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü yapımı Yazar Samed Behrengi’nin yazdığı “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyunu sunulmuştur.
   
 
Çankırı İl Halk Kütüphanesi Çocuk Salonunda İlimiz de bulunan Ana okullardan gelen çocuklar Kütüphane Müdürü Songül KAPUSUZ tarafından Kütüphane ve kütüphane haftası hakkında bilgilendirilmiş olup, çocuklara masal okunmuştur.
   
 
50. Kütüphane Haftası etkinliklerine yerel basından yoğun bir ilgi olmuştur. Hafta boyunca etkinlikler yerel basında yer almış ve hafta etkinliklerden tüm halkımızın haberdar olması sağlanmıştır.
   
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1934 kez gösterilmiştir.