Arama Site Ağacı Anasayfa
 
 
 
 
 
 
Çocuk Bölümü
Çocuk ve gençlik kütüphaneleri veya bölümleri; 0-14 yaş aralığındaki çocuklar ile 15-18 yaş aralığındaki gençlere, bunun dışında özel gereksinimi olan gruplara ebeveynlere ve diğer aile üyelerine, bakıcılara ve alanda çalışan yetişkinlere hizmet verir. Kullanıcının yaşına bakılmaksızın başvuran kullanıcılara kütüphane üye kartı hazırlanıp teslim edilir. Bu kütüphane ve bölümlerde çocuk ve genç kullanıcılar dışında sayılan kullanıcılara da materyal ödünç verilir.
Bu kütüphane veya bölümlerde çocuk ve gençlere materyal seçiminde yardımcı olunur. Bilgi ve danışma hizmeti sunulur. Kütüphane kullanımı ve bilgi okuryazarlığı eğitimi verilir. Okumayı teşvik edici etkinlikler yapılır. Yaratıcı programlar ve masal, öykü okuma hizmeti verilir. Ebeveynlere, okul öncesi çocuklara yönelik derme oluşturulur ve bu kesimlere danışma hizmeti sunulur.
Bu bölümde de yetişkin bölümümüzde olduğu gibi kitaplar Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre düzenlenerek açık raf sistemine göre hizmet verilmektedir. Bölüm içerisinde ödünç verme servisi, müracaat eserleri ve okul öncesi öğrencileri de kapsayan Minik Serçeler Okuma Köşesi bulunmaktadır.  Çocuk Bölümümüzü daha cazip hale getirmek için duvarlara masal kahramanı karakterlerinden oluşan üç boyutlu renkli resimler yaptırılmış olup perde seçiminde de çocukların beğenisi dikkate alınmıştır.
 
 
   
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1503 kez gösterilmiştir.